İlim Hikmet Vakfı - KAYSERİ
+90 352 231 80 92
info@ilimhikmet.org.tr
 • KOZAKLI KARDEŞLİK KAMPI 2020
 • AZEZ
 • Kasım 2019 çay saati
 • Şule Yüksel Şenler
 • Anadolu Platformu Teşkilat Şurası
 • Anadolu Platformu Teşkilat Şurası
 • Anadolu Platformu Teşkilat Şurası
 • Çay Saati
 • İHV 13. Olağan Genel Kurulu Yapıldı
 • Murat Cahit Cıngı, Gençlere 100 Yıllık Değişim Sürecini Anlattı
 • Senai Demirci'den Kıssalarla Terapi Atölyesi
 • Kalem Düşünce Kulübü Panelinde Kuşak Farklılıkları Tartışıldı
 • İlim Hikmet Aile Kampı Yapıldı
 • İlim Hikmet Vakıf Bülteni 2. Sayısı Çıktı
 • AÖB Orta Öğretim Ara Dönem Kampı Yapıldı
ESMAÜL HUSNA
DÜŞÜNCE AKADEMİSİ
FOTOĞRAF GALERİSİ
İlim Hikmet Vakıf Bülteni 2. Sayısı Çıktı

 Bismillah,

Selamlar Değerli dostlar,


25 Yılı aşan bir İslami ilim ve sosyal faaliyet geleneğinin hadimi olan vakfımızın faaliyetlerinden oluşan bu bülteni sizlere takdim etmekten onur duymaktayız.


Vakfımız, Makarr-ı Ulema kenti Kayserimizin, çağımızdaki ilim ve kültür ocaklarından biridir. İlim ve Hikmet Vakfı kuruluncaya kadarki geçen on yıllık süreçteki çalışmalarıyla önümüze ışık yakan, yol açan ağabeylerimizi, hocalarımızı ve üsdatlarımızı hayırla yadederken, üçüncü kuşak olarak bu dâvâyı bir kademe ileriye nasıl taşırızın gayret ve çabasını bizlere bahşeden Rabbimize hamdediyoruz.


Değerli dostlarımızın, kardeşlerimizin ve kıymetli hanım kardeşlerimizin ilgi, destek ve katkılarıyla, Kayseri kent yerelinde İslami sosyal ve kültürel faaliyet üreten Vakfımızın Genel Merkezi Kayseri’dedir ve hiçbir yerde şubesi yoktur.


Bu geçen süre zarfında, Bilgi ve İlim Hikmet ocağından yetişmiş, bu ocaktan neşet etmiş birçok arkadaşımız ve dostumuzun benzeri çalışmalar yürüttüğü vakıf ve dernekleri; kuruluşunda katkı sağladığımız ve kardeşlerimizce yürütülen bir kısım medya faaliyetlerini de camiamız açısından önemli bir altyapı sermayesi olarak görüyoruz.


Aynı ideal ve misyon etrafındaki arkadaşlarımız ve dostlarımızla beraberce oluşturduğumuz, Türkiye genelinde Anadolu Platformu çerçevesinde ortak bir ruh ve duygu oluşturma çabasındayız. Bu amaçla, gençlik çalışmalarımızı AÖB (Anadolu Öğrenci Birliği), hanımlar nezdindeki çalışmalarımızı AKADDER (Anadolu Kadın ve Aile Derneği), esnaf ve işadamlarına yönelik faaliyetlerimizi ANESİAD (Anadolu Esnaf Sanayici ve İşadamları Derneği) ve sosyal yardım alanındaki faaliyetlerimiz de İYİLİKDER (İyilik ve Yardımlaşma Derneği) çatısı altında yürütmekteyiz.


Vakfımızın, ilgi, destek ve katkılarıyla, Türkiye genelinde başka illerden dostlarımızla beraber oluşturduğumuz bu dernek faaliyetleri dışında;  vakfımız bünyesinde, ilerleyen bülten sayfalarından da takip edeceğiniz gibi, evde karakter eğitimi, yaz okulu, kız ve erkek öğrencilere yönelik, orta öğretim, lise, üniversite çalışmaları; mahalle sohbetleri, Aile Okulu ders halkaları, yetim faaliyetleri, vakıf içinde yapılan periyodik dersler ve seminerler; piknik, sosyal faaliyetler ile kamp ve gezi gibi etkinlikler rutin olarak devam etmektedir.


Rutin faaliyetlerimiz dışında geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz, üç gün süren 26 farklı konuşmacının sunumlarda bulunduğu Kayseri İslami Düşünce ve Hayat Sempozyumu ile ilgili kısa anekdotlar da bulacaksınız, bültenimizin ilerleyen sayfalarında.


Kayseri Kenti yerelinde, İslami düşünce ve hayata dair değişik konularla ilgili yoğunlaşmalarımız ve sempozyum faaliyetlerimiz de devam edecektir.


İslâmi değerler etrafında yüksek ahlaklı bireyler yetiştirmeye yönelik çaba ve gayretlerimiz, kulluk sorumluluğumuzun bize yüklediği bir görevdir. Bu görevi yerine getirirken, insan odaklı, toplum, tarih ve tabiatla uyumlu duruşumuzu da muhafaza etmek durumundayız. Vahyin aydınlattığı istikametimizi, yol arkadaşlarımızla katederken bu yolda karşılaşacağımız sıkıntılar azmimizi ve kararlılığımızı daha da artıracaktır.


İyilik, doğruluk ve güzellik yolunda, hayır ve hak faaliyetlerimizde Allah yâr ve yardımcımız olsun.


Allah’a emanet olunuz.


Osman Gerçek

İlim Hikmet Vakfı Başkanı