İlim Hikmet Vakfı - KAYSERİ
+90 352 231 80 92
info@ilimhikmet.org.tr
 • KOZAKLI KARDEŞLİK KAMPI 2020
 • AZEZ
 • Kasım 2019 çay saati
 • Şule Yüksel Şenler
 • Anadolu Platformu Teşkilat Şurası
 • Anadolu Platformu Teşkilat Şurası
 • Anadolu Platformu Teşkilat Şurası
 • Çay Saati
 • İHV 13. Olağan Genel Kurulu Yapıldı
 • Murat Cahit Cıngı, Gençlere 100 Yıllık Değişim Sürecini Anlattı
 • Senai Demirci'den Kıssalarla Terapi Atölyesi
 • Kalem Düşünce Kulübü Panelinde Kuşak Farklılıkları Tartışıldı
 • İlim Hikmet Aile Kampı Yapıldı
 • İlim Hikmet Vakıf Bülteni 2. Sayısı Çıktı
 • AÖB Orta Öğretim Ara Dönem Kampı Yapıldı
ESMAÜL HUSNA
DÜŞÜNCE AKADEMİSİ
FOTOĞRAF GALERİSİ
ÜNİVERSİTE KOMİSYONU
Ümmetten Bi Haber...
ÜMMETTEN Bİ HABER İlim hikmet vakfı yüksek öğrenim öğrencilerimiz sivas ’taki Müslüman kardeşlerimizi ziyaret ettiler. Fahşanın ve modernite dayatmasının hat safa da olduğu bir dönemde Müslümanların birbirine ihtiyaç duyduğu bilincine varmak ve kardeşlik hukukunu pekiştirmek için başlanan yolculuk Sivas’lı kardeşlerin samimi duruşlarıyla sıcak bir ortama dö..
DEVAMINI OKU
Aratatil Kampı
İlim Hikmet Vakfı Yükseköğrenim Komisyonu olarak 1-2 Mart tarihlerinde Kayseri şehir merkezinden, çıkıştan yaklaşık 12 km uzaklıkta bulunan Gesi’de 2 günlük kamp yaptılar. Vakfımızda 1 Mart 2012 tarihinde Hz. Ömer Ve Adalet Devleti başlıklı konferans veren konuşmacı Hüseyin ÖZHAZAR hocamızda konferansı sonrası ögrencilerimizi ziyarette bulundu.
DEVAMINI OKU
Üniversiteli Gençlerimizin Erciyes Gezisi.
Havaların artık bizi Erciyes’e gitmeye zorladığı bir zamana denk gelen bu hafta sonu, güzel bir Erciyes gezisi yaptık. Mümkün olduğunca çevremizdeki arkadaşlara da haber ederek beraberce tadını almayı arzu ettiğimiz bu gezide Osman akdemir hocamızla birlik de yaklaşık 30 kişiydik. Birlikte söylenen ezgiler türküler eşliğinde Erciyes’e doğru arabalarımızla çıktık...
DEVAMINI OKU
Düşünce Akademisi Hız Kesmiyor
İlim-Hikmet Vakfı Üniversite komisyonu tarafından organize edilen düşünce akademisi dersleri geçtiğimiz hafta başladı. İlk dersimizi Yrd.Doç. Dr. Süleyman Doğanay ile Hadis okumaları olarak işledik. Bu hafta ise Mehmet Sarıçiçek hocamız ile Yakın tarih okumaları dersimiz olacak. Düşünce akademisi dersleri, toplumun dinamiği olan genç beyinlere yeni ufuklar açmayı kend..
DEVAMINI OKU
Şahadete Şahitlik Gecesi
Bismillahirrahmanirrahim İnsanlar her gün çevrelerinde birçok tarihi olaya tanıklık eder ve bu olaylar üzerine birkaç kelam edip geçerler sonrada unutulur gidilir. Peki ya Allah ın tarihi üzerlerine şahid kıldığı ve bizler unutsak bile tarihin asla unutturmayacağı şehitler ve şehadetler ne olacak. Bu sebeple tarihin şahitlik ettiği bu olaylar hakkında kardeşlerimiz ü..
DEVAMINI OKU
Gaziantep Ziyareti
Bu yıl üniversite komisyonu olarak İlim Hikmet Vakfı çatısı altında ilk gezimizi Gaziantep’e gerçekleştirdik. sabah namazından sonra vakfın önünde bulaşarak aracımıza yerleştik . Efendimizin Birini tanımak istiyorsan onunla yolculuk yap hadisini kendimize düstur ederek yola koyulduk. Yol sohbetlerini söylenen ezgi ve marşlarla süsledik. Göksun da bir mola verip kahvalt..
DEVAMINI OKU
Anadolu Öğrenci Birliğinden Kayseri Ziyareti
Anadolu Öğrenci Birliği'nden Kayseri Zİyareti Anadolu Öğrenci Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri Kayseri Şubesindeki Tanışma ve Bilgilendirme Toplantısına katıldılar. Toplantıya Yönetim Kurulu Üyeleri Hanifi Tosun, Hasan Tekelioğlu, Mehmet Ali Eminoğlu, Suat Arıkan ve aynı zamanda Kayseri Şube sorumlusu Harun Çelik katıldı. Toplantı Kuran-ı Kerim tilavetiyle ..
DEVAMINI OKU
Aladağlar Kampı
İlim Hikmet Vakfı Yükseköğrenim Komisyonu olarak 9-13 haziran tarihlerinde Kayseriye 70 km uzaklıkta olan Kapuzbaşı- Aladağlar Hacer ormanı mevkiinde 5 günlük kamp yaptık. Cumartesi günü sabah saat 4'de vakıfta toplandık. Sabahın uykulu gözlerini heyecanımızla yenmeye çalışıyorduk. 20 arkadaş hep beraber sabah namazını kıldık mescidimizde. Ardından kahvaltımız..
DEVAMINI OKU